Péče o prodloužené vlasy

Prodloužené vlasy by se neměly mýt min. 48 hod.po prodloužení (platí zejména pro spoje keratinem). Před mytím je důležité je pořádně rozčesat. Šampon nanášejte jedním směrem-od konečků ke kořínkům. Na keratinové spoje by se neměly používat šampony s ovocnými složkami a přípravky, které obsahují alkohol. Umývat nejlépe vlažnou vodou a vždy v záklonu. Po umytí nejlépe vlasy nechat přirozeně proschnout a nikdy nechodit spát s mokrými vlasy.

Při častém mytí vlasů a používání masek nebo kondicionérů je téměř nevyhnutelné občasné sklouznutí nebo sjetí pramene, protože se do spojů mohou tyto prostředky přirozeně dostat. Tato ztráta je normální a prameny Vám při příští návštěve budou opraveny. Nikdy nečesejte příliš mokré vlasy (ne ihned po umytí). Doporučuje se zabalit do ručníků, který nasaje největší vlhkost.

Vlasy je vhodné pročesávat 2x denně, a to pomalu od jejich konečků, přičemž si je přidržujte v oblasti spojů, aby se tyto moc nezatěžovaly. Používejte vždy spec.kartáč na prodloužené vlasy. Ten je možno zakoupit u nás.

Na noc doporučujeme vlasy pečlivě rozčesat a zaplést do copu, můžete tímto zabránit jejich zauzlení.

Barvení již prodloužených vlasů je možné, ale nedoporučujeme. Snižujete tím jejich kvalitu a trvanlivost. Rádi se vždy v našem vzorníku pokusíme vybrat barvů vlasů podle odstínů vašich, také je možno vaše vlasy dobarvit do stavu těch prodloužených.

Vlásky si můžete natáčet, žehlit, loknovat, ale vždy používejte ochranná séra na tepelnou úpravu a vyvarujte se spojům (platí zejména pro keratin).

Při návštěvě sauny, bazénu, nebo při koupání v moři se doporučuje vlasy předem namočit, zaplést do copu či drdolu a skrýt je v koupací čepici. Pokud toto není možné, snažte se vlasy zbytečně nenamáčet.

Zřídka se po prodloužení může na kůži vyskytnout vyrážka.  Tato však během pár dní zcela vymizí. Jde o proces namožení vlasů a kůže při prodlužování.

Před prodloužením vlasů neaplikovat masky, kondicionéry, séra, výživy… Umýt jen šamponem

Prodlužování a zahušťování vlasů se doporučuje pouze zdravým vlasům, rozhodování je ale výlučně na vás….

Přeji hodně radosti a sebevědomí s našimi krásnými vlasy….